A
A

UMA

Az információáramlás soha nem volt olyan gyors, mint ma.
Nap mint nap rengeteg hasznos videós tartalom jelenik meg
a YouTube-on, ahol milliónyi órányi anyag várja a nézőket.
De mit tehetünk, ha nincs időnk végignézni a hosszú videókat,
mégis szeretnénk gyorsan megérteni a lényeget?

Itt lép be a képbe UMA, az Univerzális Média Asszisztens, egy innovatív megoldás, amely hiteles YouTube-videókat alakít át jól áttekinthető, szöveges összefoglalókká. Az UMA célja, hogy tömören, érthetően és pontosan bemutassa a videók tartalmát, így segítve a felhasználókat abban, hogy könnyen kiválaszthassák a számukra érdekes és hasznos tartalmakat. Ezek az összefoglalók gyors tájékozódási pontokat nyújtanak, és segítik a videók közötti hatékony navigálást.

  • Dán
  • Magyar
  • 42 perc
GRAPHISOFT Center Danmark

Pontfelhők használata az Archicadben a BMM Tool segítségével

A videó bemutatja, hogyan használhatók fel pontfelhők az Archicadben a BMM Tool kiegészítő segítségével, valamint hogy milyen előnyökkel és kihívásokkal jár ez az építészeti tervezés során.

A videó a pontfelhők (point clouds) Archicad szoftverben történő használatával foglalkozik, és betekintést nyújt abba, hogyan végezhetünk ezekkel a modern digitális eszközökkel építészeti és felmérési munkát.

Bemutatásra kerül, hogyan készíthetők különböző módokon pontfelhők – például drónokkal, okostelefonokkal (pl. iPhone LiDAR technológiával) vagy professzionális lézerszkennerekkel. A videó rávilágít arra, miért előnyös egy pontfelhő importálása az Archicad-be: ez lehetőséget ad a valós helyszínek, épületek vagy szobák digitális, 3D-s modellezésére, akár utólagos tervezésekhez vagy dokumentációhoz.

A webinar kitér az Archicadhez készült BMM Tool addon használatára, amellyel fejlettebb műveletek végezhetők a pontfelhőkkel, például egyszerűbb modellezés, a részletezettség szabályozása, valamint épületek és modellek összehasonlítása. Szó esik a különböző fájlformátumokról (pl. XYZ, E57) és a gyakorlati importálási folyamatról is.

Felmerülnek olyan kérdések, mint például: milyen részletességi szinten érdemes szkennelni, hogyan oldható meg a nagy fájlméretek kezelése, miként lehet optimalizálni a pontfelhőt munka közben, illetve milyen új lehetőségeket kínálnak a különböző Archicad-licencekkel elérhető addon-funkciók.

A videó vizsgálja a pontfelhős workflow hatékonyságát, és bemutatja annak szerepét a pontos felmérésben, az ütközések és az eltérések elemzésében a tervezési folyamat és a megvalósult állapot között. Nem ad konkrét végső megoldást, hanem bemutatja azokat a tudásokat, dilemmákat és előnyöket, amelyeket a pontfelhő-technológia az építőiparban és az építészeti szoftverhasználatban kínál.