A Lakatos Labor sorozat 6. epizódjában dr. Lakatos Péter, a Semmelweis Egyetem Belgyógyászati és Onkológiai Klinikájának professzora részletesen bemutatja a genetika forradalmát és annak hatását az orvostudományra. A beszélgetés során kitérnek a humán genom feltérképezésére, az exomvizsgálatokra, valamint az epigenetika szerepére az egészségügyben.
Dr. Lakatos Péter elmagyarázza a gének működését, a DNS szerkezetét és azok szerepét a szervezetben. Beszélnek a génterápia lehetőségeiről, a CRISPR génszerkesztési technológiáról, valamint a farmakogenetika jelentőségéről a személyre szabott orvoslásban. Emellett tárgyalják a genetikai vizsgálatok etikai kérdéseit, a preimplantációs genetikai diagnosztikát és a klónozás morális dilemmáit.
A podcast végén dr. Lakatos Péter betekintést nyújt a jövőbeni genetikai kutatások várható eredményeibe, kitérve a betegségek genetikai okainak feltárására és a precíziós medicina előretörésére. A beszélgetés során olyan aktuális példákat is említenek, mint az élsportolók genetikai vizsgálatai és a genetikai hackerek tevékenységei.