A
A

UMA

Az információáramlás soha nem volt olyan gyors, mint ma.
Nap mint nap rengeteg hasznos videós tartalom jelenik meg
a YouTube-on, ahol milliónyi órányi anyag várja a nézőket.
De mit tehetünk, ha nincs időnk végignézni a hosszú videókat,
mégis szeretnénk gyorsan megérteni a lényeget?

Itt lép be a képbe UMA, az Univerzális Média Asszisztens, egy innovatív megoldás, amely hiteles YouTube-videókat alakít át jól áttekinthető, szöveges összefoglalókká. Az UMA célja, hogy tömören, érthetően és pontosan bemutassa a videók tartalmát, így segítve a felhasználókat abban, hogy könnyen kiválaszthassák a számukra érdekes és hasznos tartalmakat. Ezek az összefoglalók gyors tájékozódási pontokat nyújtanak, és segítik a videók közötti hatékony navigálást.

  • Angol
  • Magyar
  • 5 perc
ARCHICAD

Anna Seiler-ház: fenntartható homlokzattervezés az Archicad segítségével

Az Anna Seiler-ház homlokzatának tervezéséhez az ASTOC, a GWJ és az IAAG cég az Archicad szoftvert alkalmazta a fenntarthatóság és az építési hatékonyság érdekében.

Az Anna Seiler-ház homlokzatának tervezése közvetlenül az Archicad szoftverben készült építészeti modellben történt. Ezt a modellt belső megbeszélésekhez, az illetékes hatóságok számára és a klienssel való élő együttműködéshez használták az esztétikai megoldások megtalálására.

A profilok szegregációját hagyományos 2D-s módszerrel fejlesztették tovább, majd 3D elemeket származtattak a modellben való felhasználáshoz. Az absztrakt és részletes ábrázolások dinamikus homlokzattervezést tettek lehetővé hosszú időn keresztül.

A fenntarthatóság már az elejétől kezdve kiemelt fontosságú volt, így az anyagok karbantartásmentesek és tartósak voltak, az elemek pedig standardizáltak a logisztika és az építési folyamatok hatékonysága érdekében.

A több mint 24 ezer négyzetméteres külső réteghez a standardizáció elengedhetetlen volt, ezért a homlokzati komponensek típusait minimalizálták, ami lehetővé tette az egész homlokzat tervezését egy típusmátrix és 45 egyedi elem típus segítségével.